کوه زیبای شانول در حاشیه شهر محمله

کوه شانول

از جمله جاذبه های شهر محمله می توان به کوه های شانول و هما اشاره کرد که زیبای خاصی به این شهر داده است. این کوههای که اطراف شهر محمله واقع شده اند. و از جمله میدان های گازی شهرستان به شمار می روند. کوه شانول که یکی از میدان های گازی شهرستان خنج به شمار می رود. بخشی از آن در شهر محمله واقع شده است.

میدان گازی شانول یکی از میدان‌های گازی ایران است که در شهرستان‌های لامرد و خنج در جنوب استان فارس قرار دارد. این میدان گازی به همراه میدان گازی هما تأمین‌کننده گاز پالایشگاه پارسیان هستند. این میدان گازی در کوه تنگ‌خور (تاقدیس خشت) در ۸۰ کیلومتری جاده اصلی خنج – لامرد در بخش‌های علامرودشت لامرد و محمله خنج واقع شده‌است.

میدان گازی شانول به همراه میدان‌های گازی تابناک، هما و وراوی، چهار میدان فعال منطقه عملیاتی پارسیان به‌شمار می‌روند که در مجاورت شهرهای پارسیان، لامرد، خنج و مهر قرار گرفته‌اند.

میدان گازی شانول دارای ۱۲ حلقه چاه با تسهیلات سرچاهی، خط لوله و مرکز جمع‌آوری می‌باشد. گاز میدان گازی شانول و میدان گازی هما پس از ارسال به مرکز تفکیک که شامل لخته گیر، مخازن جداکننده، پمپ ارسال مایعات، سیستم ارسال و دریافت توپک می‌باشد به همراه مایعات گازی توسط دو رشته خط لوله ۳۶ اینچ و ۶ اینچ به طول ۴۱ کیلومتر به پالایشگاه پارسیان دو ارسال می‌گردد. توان تولیدی روزانه این دو میدان در مجموع ۳۵٫۶ میلیون کیلومتر مکعب و توان تولید مایعات گاز آن‌ها ۱۲۷۹۰ بشکه در روز می‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

14 − نه =

فهرست